: امروز
× تماس با ما 4988 647-713
×   \

وقتی متمایز هستیم آن را به رخ دیگران بکشیم.

به یاد داشته باشیم که هر گاه به اختراعی دست یافتیم حتما آن را به رخ دیگران بکشیم.این موضوع در مورد شرکت کردیس ,یکی از موسسات وابسته به شرکت جانسن اند جانسن,که به تولید ابزار تشخیص بیماریهای قلبی اشتغال دارد,صادق است.

از جمله محبوب ترین و سودآورترین خطوط تولیدی شرکت در طول شش سال اخیر راهنمای سند برایت تیپ بوده است.این ابزار که نام بسیار زیرکانه ای برای آن انتخاب شده و به ثبت رسیده است ,به نحوی طراحی شده که نوک قابل انعطافی دارد.این ابزار متخصص قلب را قادر می سازد که انتهای سند را به راحتی مشاهده کند,به این ترتیب وقتی آن را داخل شریان قرار می دهد تا به کمک لوله یا بادکنک رگ گشایی کند ,محل دقیق استقرار نوک ابزار را تشخیص می دهد.قبل از اختراع این ابزار ,متخصصین قلب باید محل استقرار سند را حدس می زدند ,علی هذا دیواره شریان در حین این عمل در معرض صدمات زیادی قرار می گرفت.

خصیصه متمایز کننده این فرآورده ,اعجازی در ساخت به شمار میرود.اعجازی که در حال حاضر تقریبا همه رقبایی که در این صنعت فعالیت می کنند از آن تقلید کرده اند.معهذا برایت تیپ بین هفت رقیب دیگری که در این بازار فعالیت می کنند بالغ بر 60%سهم بازار را در اختیار دارد (این سهم بازار عمده احتمالا به این علت به دست آمده که نام تجاری آن به رده آن کالا نیز اطلاق می شود).

ابتکار در تولید

ایده مربوط به بعضی از فرآورده ها نه مخفی و پوشیده هستندو نه جادویی.اگر ابتکاری در تولید یک فرآورده دارید باید از آن ابتکار به عنوان پایه و بنیان موقعیت یابی آن فرآورده استفاده کنید.

صابون قالبی داو سالهاست که رتبه اول صابون در آمریکای شمالی را به خود اختصاص داده .دلیل موفقیت و تفاوت آن نسبت به رقبای دیگر در روی بسته بندی آن و بعد از نام تجاریش عنوان شده است :محلول برطرف کننده خشکی پوست .این واقعیت که صابون فوق با محلول برطرف کننده خشکی پوست ساخته شده فایده متمایز کننده ای برای آ ن ایجاد می کند که عبارت است از مراقبت بهتر از پوست .فرق آن در این است که محلول به صورت صابون قالبی ددر آمده است .

تعداد زیادی از چوبهای اسکی وعده می دهند که با آنها بهتر می توان روی آن ماده لغزنده ,که به برف موسوم است,اسکی کرد .اما اخیرا یک نام تجاری خاص ابتکار جدیدی در تولید چوبهای اسکی خود به خرج داده و فایده متمایز کننده ای ایجاد کرده که عبارتست از کنترل بیشتر حین اسکی .نام تجاری این چوب اسکی دایناستار,ووجه ممیزه آن"طراحی استثنایی به شکل دم اردک "است.شرکت سازنده فوق ابتکار تولیدی و فایده ایجاد شده را به  صورت یک جا در تبلیغاتش ارائه می دهد"فن آوری دم اردک برای کنترل دقیق"به این ترتیب آنها چوب اسکی خاصی عرضه می کنند که دارای تفاوت مشخصی نسبت به دیگران است.

ابتکار در سیستم

بعضی اوقات ایجاد فرصت برای متمایز کردن یک فرآورده مستلزم یافتن چیزی مرتبط با آن فرآورده یا بخشی از سیستم آن است.

بلک اند دکر با ابتکاری که فرآورده ورسا پک خود به خرج داد چنین فرصتی را بدست آورد.این فرآورده یک باطری قابل شارژ مجدد بود,که می توانست در ابزارهای مختلفی مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت مزبور حتی یک برنامه مفصل برای نشان دادن این محصول جدید و متفاوت خود تدارک دید و بر اساس آن وانت های ورسا پک را به سراسر کشور اعزام کرد تا مشتریان بتوانند ابزار بدون سیم خود را با آن فن آوری جدید بکار بیندازند.شرکت گرنایت راک که در شهر واتسونویل کالیفرنیا فعالیت دارد, به فروش خاک و سنگ به پیمانکاران ساختمانی محلی اشتغال دارد (در این نوع فرآورده ها تفاوت زیادی وجود ندارد)کرایه کامیون برای حمل مقادیر زیاد خاک و سنگ می تواند دقیقه ای یکی دو دلار هزینه داشته باشد .پس در اینجا زمان اهمیت پیدا می کند.

شرکت مزبور برای تسریع بخشیدن به این فرایند یک سیستم بارگیری خودکار مثل یک ماشین ATM بوجود آورد که خاک و سنگ پس از ارائه یک کارت شناسایی مخصوص ,به صورت خودکار بارگیری شده و پس از پایان کار نیز رسید ارائه می شود .

شرکت مزبور نام سیستم را گرنایت اکسپرس گذاشته و بر اساس آن زمان بارگیری را از 24 دقیقه به هفت دقیقه کاهش داد .

شرکت فوق به این ترتیب توانسته است خود را حتی در عرصه خاک و سنگ هم متمایز کند.

 

تعداد بازدید : 199 |تاریخ : 1396/10/02 | Admin : توسط   تعداد نظرات : 0
( 0 ) ( 0 )

: نظرات
ثبت نظرات ارزشمند شما : (* فیلد های اجباری )